تبلیغات
بلوط - مطالب فروردین 1392

شارژ ایرانسل

فال حافظ

دهکده ی اطلاعات

 


گروه های خونی
بخش دیگری ازبدن آدمی که به صورت ابزارمهمی درعلم جرم شناسی درآمده ، خون است. دراوایل 1900، یک پزشک اتریشی به نام کارل لاندستاینر ، وجود چهارنوع گروه خونی را کشف کرد وآنها را : نامید. گوناگونی گروه های خونی را آنتی ژنها (پادگن ها)، یعنی ترکیب های شیمیای ویژه ی با هم متفاوتی پدید می آورند که درخون وجود دارند. کشف گروه های خونی متفاوت به دانشمندان جرم شناس امکان داده است که تعیین کنند آیا خون موجود درصحنه ی جنایت ازقربانی است یا ازشخص دیگری. خون درصحنه، ممکن است با گروه خون مظنون به جنایت نیزیکسان باشد. گاه به ندرت ممکن است که خون درصحنه ی جنایت ازنوعی جانور باشد، که درآن صورت ماموران تجسس به آسانی می توانند آنراتشخیص دهند چون مواد شیمیایی خون آدمی وخون جانوران با هم متفاوتند.
گروه خونیکلمات کلیدی : گروه های خونی , blood , خون , کشف گروه خونی , کارل لاندستاینر , اتریشی ,
نویسنده : میلاد زینالی لکی تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1392 موضوع : سلامتی دانستنی      نظرات

چرا هنگام سرما می‌لرزیم؟

بدن شما نیاز دارد درجه حرارت مركزی خود را در حد 36.9 درجه حفظ كند.
مغز شما برای جلوگیری از كاهش بیش از حد دمای بدن(هیپوترمی) و سایر عواقب سرد شدن درون آن به دقت درجه حرارت بدن را تحت نظارت دارد.

اگر سطح پوست بیش از حد خنك شود، گیرنده‌ای پوست پیام‌هایی را به مغز می‌فرستند كه رشته‌ای از شگردهای گرم‌كننده را به راه می‌اندازد.

لرزیدن یكی از این تاكتیك‌هاست، كه در ان عضلات شما با سرعت زیاد منقبض و منبسط می‌شوند. علاوه بر جنبیدن عضلات دست و پا، عضلات فك هم ممكن است شروع به لرزش كند و در نتیجه دندان‌هایتان به هم بخورد.

این فعالیت غیرارادی عضلانی گرما تولید می‌كند كه به بدن كمك می‌كند تا درجه حرارتش را بالا ببرد. این حالت همچنین هشداری برای شماست كه خود را به پناهگاهی گرم و نوشیدنی داغ برسانید.


سرما - زمستان - دمای بدن
کلمات کلیدی : چرا هنگام سرما می‌لرزیم؟ , بدن , سرما , عضلات ,
نویسنده : میلاد زینالی لکی تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1392 موضوع : جالب و خواندنی دانستنی      نظرات


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به بلوط می باشد.